Płyty z betonu architektonicznego – pomysł na nietuzinkowy pokój

Niegdyś płyty betonowe kojarzyły się z surowym, zimnym pomieszczeniem, w którym trudno o domowe ciepło. Dziś przeżywają prawdziwy rozkwit – są ochoczo wybierane do wykończenia wnętrz przez miłośników nowoczesnych i minimalistycznych kątów. Jesteś w tej grupie? Zobacz, dlaczego płyty betonowe na ścianę (i nie tylko!) to znakomite rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu.

Beton architektoniczny – rozwiązanie, którego poszukiwałeś od dawna

Zacznijmy od początku. Beton architektoniczny jest betonem wysokowytrzymałym HPC (High Performance Concrete), który jest jeszcze wzmacniany włóknami szklanymi zgodnie z technologią GRC (Glassfibre Reinforced Concrete). Może być projektowany jako porowy lub gładki, jednak zawsze z zachowaniem standardów estetyki – w końcu idealnie nadaje się do urządzania wnętrz. To ważne – jego istotą jest to, by po lub w trakcie jego wykorzystywania (np. podczas kładzenia na ścianę) nie musiał być dodatkowo „upiększany”, np. za pomocą farb.

Dostępne kolory płyt

kolory płyt z betonu architektonicznego

Dostępne rozmiary płyt

Jakie są cechy naszych płyt betonowych na ścianę?

01.

Nasze płyty betonowe dekoracyjne produkowane są według własnej, ściśle opracowanej technologii.

02.

Płyty zbrojone są siatką polipropylenową (grubość ok. 20 mm), która zwiększa wytrzymałość betonu oraz umożliwia formatowanie, dzięki czemu płyty mają idealne wymiary, proste krawędzie i kąty – takie, jak chcesz.

03.

Płyty z betonu architektonicznego dostępne są w naszej ofercie w wariancie gładkim lub porowatym. Są surowe lub impregnowane środkiem hydrofobowym – przeznaczone do miejsc o podwyższonej wilgotności lub na zewnątrz.

04.

Nasze płyty betonowe można układać na styk lub w odstępach. Zaprojektowanych zostało kilka sposobów montażu – jak Ci wygodniej.

W jakim celu płyty betonowe są impregnowane?

Głównym celem impregnacji betonu architektonicznego jest ograniczenie absorpcji wody przez beton, a to z kolei eliminuje powstawanie wilgotnych plam na elewacji, przewilgocenia murów, wykwitów soli i wapnia oraz wyłomów spowodowanych niszczącym działaniem mrozu. Impregnat GRC służy głównie do zabezpieczania elewacji (fasad) i innych powierzchni pionowych lub silnie nachylonych przed przenikająca wilgocią (silny deszcz). Impregnat jest bezbarwny, chroni beton przed utratą kolorów, szybko daje efekt perlenia się wody. Cena betonu GRC zależy od jego ilości.

Powiew industrialnego stylu w Twoim domu

Najlepszy sposób na wykorzystanie materiału, jakim jest beton architektoniczny? Płyty na ścianę! Dzięki nim Twoje pomieszczenie będzie jedyne i niepowtarzalne. Spersonalizuj swoje wnętrze – postaw na płyty z betonu architektonicznego. Cena tego produktu jest zależna od jego ilości. Zachęcamy w tym celu do kontaktu.

salon ze ścianą z płytami z betonu architektonicznego

Najlepszy sposób na wykorzystanie materiału, jakim jest beton architektoniczny? Płyty na ścianę! Dzięki nim Twoje pomieszczenie będzie jedyne i niepowtarzalne. Spersonalizuj swoje wnętrze – postaw na beton architektoniczny. Cena tego produktu jest zależna od jego ilości. Zachęcamy w tym celu do kontaktu.

salon i przedpokój z betonem architektonicznym

Służymy pomocą w pełnym zakresie – od przygotowania projektu i doboru odpowiednich formatów, poprzez dostawę i montaż. Szukasz kompleksowej obsługi w tej dziedzinie? Zapraszamy do nas! Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową, a z chęcią udzielimy Ci wszelkich szczegółowych informacji.

Dlaczego warto postawić na płyty betonowe architektoniczne?

Elastyczny element dekoracyjny

Beton architektoniczny cechuje się mnogością kolorów i wzorów, więc z łatwością dopasujesz go do różnych pomieszczeń w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Nada się do kuchni, do salonu, a nawet do sypialni. Beton architektoniczny sprawdzi się również na zewnątrz, np. na elewacji domu.

Duża trwałość

Beton architektoniczny to mocny zawodnik – potrafi dużo wytrzymać! Niestraszne są mu warunki atmosferyczne oraz chemiczne. Zauważysz to zwłaszcza po wielu latach użytkowania, kiedy zdziwisz się, że w dalszym ciągu jest w doskonałym stanie.

Łatwość pielęgnacji

Niewątpliwą zaletą płyt betonowych na ścianę jest to, iż nie wymagają specjalnej pielęgnacji – są więc bardzo proste w czyszczeniu. W tym celu wystarczy Ci tylko woda i miękka szmatka. Oszczędzasz pieniądze na środkach czyszczących!

Prostota montażu

Płyty betonowe architektoniczne nie posiadają zbrojenia stalowego. Dzięki temu są stosunkowo lekkie, co oznacza, że ich montaż nie wymaga ani świetnej kondycji fizycznej, ani wytężenia umysłu, by poskładać ze sobą wszystkie elementy.

Doskonała cena

Beton architektoniczny nie zrujnuje Twojego portfela. Ostateczna cena zależy jednak od dystrybutora i producenta. Chcesz ustalić dokładną kwotę za płyty betonowe do salonu czy sypialni? Skontaktuj się z nami!

O czym jeszcze warto pamiętać, decydując się na płyty betonowe na ścianę?

Beton architektoniczny to rozwiązanie przeznaczone dla dużych pomieszczeń. Najlepiej prezentuje się w parze z przestrzenią – bez wymyślnych ozdób, za to w parze z prostotą i minimalizmem. Pamiętaj, że płyty z betonu architektonicznego wysokiej jakości charakteryzują się precyzyjnie opisanymi przez producenta parametrami, takimi jak klasa betonu, klasa ekspozycji bądź też sposób wbudowania. Zaufaj sprawdzonemu producentowi – wybierz Mconcrete!

Beton architektoniczny to rozwiązanie dla Ciebie

Przekonaj się o sile tych słów i wybierz najlepszy sposób na dekorację swojego domu!