Zalety listew ze stali nierdzewnej

 In Aktualności

Jeśli myślisz, że listwa przypodłogowa to mało znaczący element wyposażenia w Twoim domu, pokażemy Ci, że może być inaczej. Te ze stali nierdzewnej mają wiele zalet, dzięki którym warto w nie zainwestować. Jakich? Dowiesz się z naszego artykułu!

1. Są ponadprzeciętnie trwałe

Stal nierdzewna mówi sama za siebie. Jest odporna na korozję ze strony np. rozcieńczonych kwasów lub czynników atmosferycznych, a także bardzo mocna i wytrzymała. Masz pewność, że nawet przypadkowe potknięcie się o nią czy jakiekolwiek inne uderzenie nie złamie jej od razu (jak w przypadku listwy drewnianej). Jakość listy ze stali nierdzewnej to zaleta, którą otrzymujesz na „dzień dobry”!

2. Stanowią element dekoracyjny

Listwy ze stali nierdzewnej nie potrzebują żadnej oprawy. Są piękne, estetyczne i eleganckie same w sobie, dlatego najbardziej będą cenić je właściciele minimalnych, nowoczesnych wnętrz. Mają zdolność odbijania naturalnego światła, efektem czego jest znajdująca się na nich efektowna poświata. Listwy stalowe znakomicie komponują się z betonem architektonicznym – zarówno pod względem koloru, jak i stylu. W duecie skradną serca wielu lokatorów!

3. Mają szerokie zastosowanie

Nie ma znaczenia, czy mowa o salonie, sypialni, łazience czy kuchni. Listwy ze stali nierdzewnej odnajdą się wszędzie i będą ozdobą każdego pomieszczenia. Ważne, by współgrały z jego wyposażeniem i ogólnym stylem architektonicznym. A może szukasz odpowiednich listew do swojego biura bądź sklepu? Te ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzają się też w przypadku pomieszczeń biurowych, handlowych, gastronomicznych czy użyteczności publicznej.

4. Są proste w montażu

Montaż listwy stalowej jest niezwykle prosty i pochłania niewielką ilość czasu – możesz to zrobić sam bez pomocy fachowców. Przykręć listwę PVC, którą otrzymasz w zestawie z listwą stalową do ściany za pomocą kołków rozporowych. Następnie weź listwę stalową i przyklej ją, wykorzystując do tego taśmę dwustronną. Po przyklejeniu cokół stalowy powinien być oddalony od ściany o ponad centymetr. Widzisz? Nic skomplikowanego!

5. Nie wymagają specjalnego czyszczenia

Listwy ze stali nierdzewnej są też łatwe w czyszczeniu. Wyczyść je mieszanką wody z mydłem. Użyj do tego miękkiej ściereczki, ponieważ inne mogą bardzo łatwo porysować powierzchnię. Innym sposobem jest woda sodowa albo sok z cytryny, ale spokojnie możesz odstawić specjalne preparaty.