Rodzaje betonu architektonicznego. Który wybierzesz dla siebie?

 In Aktualności

Beton architektoniczny to element dekoracyjny bijący rekordy popularności. Nic dziwnego – jest ciekawy, znakomicie komponuje się z meblami i innymi materiałami, a do tego będzie Ci służył przez wiele lat. Do wyboru masz kilka rodzajów faktur i ułożeń, które zapewniają inny, ale zawsze intrygujący efekt.

Beton o gładkiej fakturze

Najbardziej popularny, klasyczny rodzaj betonu architektonicznego. Jednak gładki wydaje się tylko na pierwszy rzut oka – gdy się mu przyjrzysz, zobaczysz delikatny wzorek dający niesamowity efekt wizualny. Dzięki delikatności struktury ten beton można łączyć z różnymi materiałami, meblami, stylami i dekoracjami. Jedynym ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!

Beton o porowatej fakturze

Płyty z betonu architektonicznego o porowatej strukturze różnią się od gładkiego betonu tym, że mają widoczne otwory po szalunkach, które dodają mu jeszcze więcej industrialnego charakteru. Co ciekawe, porowatość betonu jest cechą, na którą można wpływać (tzn. ludzie mogą w nią ingerować), dlatego z pewnością znajdziesz beton architektoniczny pasujący do Twojego domu. Beton architektoniczny porowaty jest dekoracją samą w sobie, dlatego nie potrzebuje asysty innych ozdób.

Mozaika z betonu

Mozaika z betonu architektonicznego daje nieporównywalny efekt wizualny, który uzyskasz dzięki sporym możliwościom aranżacyjnym. Jedną z nich jest połączenie płyt o różnych rozmiarach i barwach – w końcu o to w mozaice chodzi! Możesz ją umieścić na całej ścianie albo tylko w wybranym przez siebie miejscu. Idealnie sprawdzi się w przypadku nowoczesnych wnętrz, które pragną się wyróżnić i przełamać nudę.

Pyty z betonu architektonicznego występują w różnych kolorach, od klasycznych odcieni szarości, czerni i bieli, po granat, zieleń czy nawet czerwień. Zyskujesz więc nieograniczoną swobodę aranżowania praktycznie każdego pomieszczenia – liczy się przede wszystkim to, czy będzie Ci się podobać i czy będziesz się dobrze czuć w tak urządzonym wnętrzu.