Miękkie ściany – pytania i odpowiedzi

 In Aktualności

Zastanawiasz się nad zastosowaniem miękkich paneli 3D na ściany w swoim domu, ale masz jeszcze kilka wątpliwości? Przeczytaj nasz artykuł z najczęściej padającymi pytaniami na ten temat – może znajdziesz tam swoją odpowiedź i postawisz na to znakomite rozwiązanie, jakim są miękkie ściany?

Czy panele 3D można wykorzystać nie tylko na ścianę, ale np. na zagłówki łóżek? Jeśli tak, to czy nie ulegną zniszczeniu poprzez dotyk głową?

Jak najbardziej. Panele 3D nie są tylko ścienne – z powodzeniem możesz je wykorzystać jako zagłówki. Do tej pory nie zdarzyło się, by panele zniszczyły się wskutek ugniatania głową.

Czy można zamontować panele na ścianie przy grzejnikach?

Nie zaleca się montowania paneli w tym miejscu, bowiem wokół grzejników zachodzi zwiększona cyrkulacja powietrza, która z kolei powoduje emitowanie dużej ilości kurzu. Miękkie ściany mogą się więc bardzo szybko zabrudzić. Ponadto panele są wrażliwe na wysokie temperatury, dlatego nie poleca się montować ich w pobliżu wszystkich źródeł ciepła, także kominka.

Czy można przykleić panele do drzwi i sprawić, że wyciszy się dźwięki dochodzące z klatki schodowej?

Jak najbardziej można przykleić panele do drzwi, tworząc ciekawą aranżację. Jednak nie stanowią izolacji dla dźwięków dochodzących z zewnątrz, a więc w tym przypadku – z klatki schodowej.

Czy ścianę trzeba specjalnie przygotować pod panele i czy montaż jest skomplikowany?

Nie ma konieczności przygotowania jakoś specjalnie ściany, na której mają zostać zainstalowane miękkie panele. Wystarczy jedynie upewnić się, że ściana jest czysta i gładka. Montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi czy innych środków.

Czy można odkleić panel i przykleić go ponownie?

Tak, można tak zrobić. Trzeba jednak przy tym zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić pianki. Dlatego zamiast odrywania „na siłę” (klej do panel jest bardzo mocny), zaleca się odcinanie paneli od ściany.

Czy można zmienić kolor paneli, malując je farbami?

Nie ma takiej opcji. Panele mają swoją określoną strukturę i kolorystykę, która nie jest spójna z malowaniem farbami.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się wielu ciekawych rzeczy na temat paneli ściennych 3D. To jak – zainstalujesz je u siebie w domu?