Listwy ze stali nierdzewnej – ważny szczegół w Twoim domu

 In Aktualności

Listwy ze stali nierdzewnej to coraz modniejszy dodatek wnętrzarski, bo oprócz swojej podstawowej funkcji wzmacniania służy także do dekoracji. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!

Listwy ze stali nierdzewnej – charakterystyka

Listwa ze stali nierdzewnej charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością. To synonim najwyższej jakości, ponieważ jest odporna na uderzenia, zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne, a także na wszelkie środki chemiczne. Ta wytrzymałość idzie w parze z funkcjonalnością – za sprawą specjalnej przestrzeni taki rodzaj listwy znakomicie nada się do maskowania przewodów internetowych i telefonicznych.

Listwy ze stali nierdzewnej są „przyjaznym” wnętrzom rozwiązaniem, ponieważ pasują do praktycznie każdego rodzaju podłogi: z drewna, kamienia naturalnego, płytek ceramicznych czy też z gresu. Znajdują swoje zastosowanie nie tylko w domu, ale także w budynkach użyteczności publicznej, restauracjach, hotelach bądź szpitalach. Listwa ze stali nierdzewnej to doskonały, estetyczny element stylu nowoczesnego, który przecież lubuje się w stonowanych, chłodnych odcieniach i surowych materiałach.

Listwy ze stali nierdzewnej – montaż

Gdy decydujesz się na zakup listwy ze stali nierdzewnej, do pary otrzymujesz listwę PVC – to ona przyda Ci się jako pierwsza. Przykręć ją do ściany przy użyciu kołków rozporowych. Potem weź listwę stalową i przyklej ją za pomocą taśmy dwustronnej. Po przyklejeniu cokół stalowy powinien być oddalony od ściany o ponad centymetr. Okazało się, że listwa jest za długa? Skróć ją przy użyciu szlifierki kątowej z tarczą specjalnie dedykowaną do metalu, a już idealnie byłoby do stali nierdzewnej. Przy pojedynczym cięciu wykorzystaj piłę manualną z brzeszczotem do stali, także najlepiej do nierdzewnej. Widzisz? To nic trudnego!