Jak zamontować listwy ze stali nierdzewnej?

 In Aktualności

Listwy przypodłogowe ze stali nierdzewnej stanowią uniwersalne rozwiązanie do zastosowania w mieszkaniach, ale również w pomieszczeniach biurowych i handlowych. Są niezwykle nowoczesne, dlatego cieszą się taką popularnością, zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Zdecydowałeś się na ich samodzielny montaż? Doskonale! Z naszego artykułu dowiesz się, jak zrobić to starannie i efektywnie. Zapraszamy do czytania!

Jak zamontować listwy ze stali nierdzewnej?

Montaż listew ze stali nierdzewnej jest bardzo prosty – można go wykonać już w 5 krokach:

  1. Na początku sprawdź, czy masz wszystkie narzędzia i części – w komplecie z każdą listwą stalową powinna być umieszczona listwa PVC.
  2. Ów listwę należy przykręcić do ściany, posiłkując się w tym celu kołkami rozporowymi.
  3. Kolejny krok polega na przyklejeniu listwy ze stali nierdzewnej z wykorzystaniem taśmy dwustronnej. Po przyklejeniu cokół stalowy jest oddalony od ściany o 11 mm.
  4. Co robić, jeśli listwa okaże się zbyt długa? Trzeba ją skrócić! W tym celu musisz skorzystać ze szlifierki kątowej z tarczą specjalnie przeznaczoną do metalu – najlepiej do stali nierdzewnej. Przy pojedynczym cięciu można użyć piły ręcznej z brzeszczotem do stali (najlepiej do stali nierdzewnej).
  5. Sprawdź, czy wszystko jest doskonale przyczepione i czy nic się nie osuwa. Gotowe!

Co po montażu?

Zamontowałeś listwy ze stali nierdzewnej? Świetnie! Nie musisz teraz martwić się, że każde przypadkowe potknięcie o nią czy jakiekolwiek inne zaczepienie sprawi, że Twoja praca pójdzie na marne. Listwy cechują się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością (w przeciwieństwie do listew drewnianych). Ponadto nie musisz także męczyć się z ich czyszczeniem, ponieważ są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy do tego mieszanka wody z mydłem. Użyj do tego miękkiej ściereczki, ponieważ inne mogą bardzo łatwo porysować powierzchnię. Innym sposobem jest woda sodowa albo sok z cytryny, ale spokojnie możesz odstawić specjalne, drogie, chemiczne preparaty.