Jak dbać o miękkie ściany w domu?

 In Aktualności

Jesteś szczęśliwym posiadaczem miękkich ścian w swoim domu? Świetnie, bo to doskonała alternatywa dla zimnych, pozbawionych osobowości ścian! Żeby panele 3D posłużyły Ci jak najdłużej, warto o nie specjalnie dbać i utrzymywać w czystości. W jaki sposób? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

1. Kurz

Generalnie miękkie ściany same w sobie nie przyciagają kurzu, jednak nie mają wpływu na to, że będzie on na nich zwyczajnie osiadać – tak jak w przypadku stolika czy regału. Njaczęściej nieprzyjemny pył pojawia się w miejscach wychodzących poza obrys panela znajdującego się tuż obok, na poziome płaszczyzny. W jaki sposób go wyeliminować? Odłóż suchą szmatkę i sięgnij po szczotkę z miękkim włosiem, która dokładnie usunie niechcianego gościa. Inną opcją jest mały odkurzacz ze standardową końcówką do odkurzania mebli tapicerowanych.

2. Zabrudzenia

Plamy i zacieki to dość powszechne zjawisko występujące na ścianach – zwłaszcza, gdy mowa o tych tworzących pokój dziecka. Powierzchowne zabrudzenia najlepiej jest wyeliminować za pomocą miękkiej gąbki nasączonej rozcieńczonym, delikatnym detergentem. Jeśli nie masz gąbki pod ręką, użyj zwykłej, lekko zwilżonej ściereczki (najlepiej z bawełny). Przetrzyj cały panel, nie tylko miejsce z zabrudzeniem. Chodzi o to, by po wszystkim nie pozostał ślad tarcia, a tym samym – kolejna, tym razem trudna do uusnięcia plama. W przypadku gdy plama wniknęła w głąb ściany i nie da się jej usunąć mimo zastosowania powyższych rad, jedynym sensownym rozwiązaniem będzie wymiana panelu na nowy.

Pamiętaj!

Panele ścienne 3D są bardzo delikatne, dlatego zapomnij o intensywnym pocieraniu jego powierzchni podczas mycia. Nie możesz też używać silnych detergentów, takich jak wybielacze czy proszki – to tylko je zniszczy!

Jak widzisz, utrzymywanie w czystości paneli ściennych 3D to nic skomplikowanego. Miłego użytkowania!