Beton ozdobny nie tylko na ścianę!

 In Aktualności

Choć utarło się, że ozdobny beton architektoniczny to doskonałe rozwiązanie tylko dla ścian, musimy podważyć tę opinię. Beton architektoniczny sprawdzi się w różnych pomieszczeniach nie tylko na ścianach. Sprawdź!

Jak nie ściany to…podłogi!

Skoro beton architektoniczny jest odpowiedni na ściany, to dlaczego nie na podłogi? Beton architektoniczny to znakomita alternatywa dla popularnych paneli podłogowych czy parkietu. Może być wykorzystywany zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach biurowych i użyteczności publicznej. Poza tym ten materiał daje możliwość frezowania, wycinania wzorów oraz nanoszenia nadruków czy malowania – możesz go więc dopasować do własnych potrzeb. Podłoga z betonu architektonicznego będzie doskonale wyglądać także na posadzkach oraz w pomieszczeniach typu łazienka, basen, SPA itp.

Na ścianę, ale nie w płytach

Unikalnym dodatkiem do wnętrz są tzw. dekory ścienne betonowe – jedna z odmian paneli ściennych 3D. Betonowe dekoracje ścienne produkowane są w wielu kształtach i wzorach, dlatego możesz stworzyć tak naprawdę co tylko chcesz. Kwiat, figura geometryczna, a może całkiem coś innego? Dopasuj formę do charakteru pomieszczenia i ciesz się fantazyjną dekoracją.

Cała reszta z betonu

Beton możesz również przenieść na meble i akcesoria! Zamontuj go w swoim mieszkaniu w postaci betonowych blatów kuchennych czy łazienkowych, betonowych schodów, betonowych mebli oraz betonowych akcesoriów. Beton architektoniczny to bardzo elastyczny materiał, z którego można wykonać dosłownie wszystko. Taki dodatek lub mebel z pewnością będzie prezentować się nadzwyczaj oryginalnie. Pamiętaj jednak, by raczej nie łączyć betonowych ścian i podłóg z wyposażeniem z tego samego materiału – może nastąpić przesyt motywu i osiągniesz tym efekt odwrotny od zamierzonego.