Beton architektoniczny w Twoim domu. Nietuzinkowy sposób na odmianę wnętrz

 In Aktualności

Jeśli słowo „beton” kojarzy Ci się tylko z surowym materiałem budowlanym, pora to zmienić. W parze z epitetem „architektoniczny” tworzy całkiem nowy produkt służący do wykańczania głównie ścian i podłóg. Beton architektoniczny do wnętrz świeci triumfy!

To niesamowite rozwiązanie w konstruowaniu wizualnej strony pomieszczeń robi prawdziwą furorę. Co powinieneś wiedzieć o betonie architektonicznym, zanim zdecydujesz się na jego użycie w swoich czterech kątach? Sprawdź, dlaczego beton architektoniczny do wnętrz to rozwiązanie dla Ciebie!

Beton architektoniczny – co to jest i jak powstaje?

Beton architektoniczny nie ma zbyt wiele wspólnego z betonem, który możesz spotkać praktycznie na każdym placu budowy. Beton architektoniczny, inaczej dekoracyjny lub ozdobny, przybiera postać płyt, które powstają przy udziale natrysku specjalnej mieszanki betonowej do form. Mieszankę można poddać barwieniu w masie pigmentami (naturalnymi albo sztucznymi), dzięki czemu płyty z betonu nie muszą występować w swoich naturalnych odcieniach. Do wyboru masz wiele różnych ich kolorów, a najczęściej spotykane to biały, jasnoszary, ciemnoszary i antracytowy. Powierzchnia betonu architektonicznego, w zależności od typu wykorzystanej mieszanki, może być gładka albo porowata. Obie prezentują się niezwykle gustownie.

Beton architektoniczny – zalety

Beton architektoniczny do wnętrz ma wiele plusów; jest oryginalny sam w sobie, a ponadto cechuje się ponadprzeciętną trwałością jako materiał wykorzystywany w aranżacji. Typowa dla niego jest także odporność na wodę, zarysowania i inne uszkodzenia. Nie blaknie i nie odkształca się. Jest kompatybilny z farbami, więc możesz łatwo zmienić jego kolor. Ponadto znacznie wpływa na poprawę komfortu akustycznego – z powodzeniem zapobiega przenikaniu dźwięków z pomieszczenia do pomieszczenia. O czym jeszcze warto wspomnieć, biorąc pod uwagę walory betonu architektonicznego? Opinie! Nie da się chyba znaleźć osoby, która byłaby niezadowolona z jego instalacji w swoim domu. Popytaj wśród swoich znajomych i sprawdź na internetowych forach!

Beton architektoniczny – cena

To rozwiązanie dekoracyjne, które nie zrujnuje ci portfela, warto zatem postawić na unikatowy beton barwiony w masie. Cena jednak zależy od dystrybutora i producenta. Aby wybrać najlepszą ofertę, zrób research w Internecie, sprawdź opinie o betonie architektonicznym i porównaj koszty. Jeśli chodzi o beton architektoniczny, ceny mogą się nieznacznie różnić. Trzeba jednak wspomnieć, że cena betonu barwionego to jedna z jego następnych zalet, bo jest mała w porównaniu do niesamowitego efektu, jaki daje we wnętrzach. Znajdź optymalne rozwiązanie dla siebie i gotowe!