Beton architektoniczny na ścianę. Dlaczego warto na niego postawić?

 In Aktualności

Beton architektoniczny na ścianę to sposób na urządzenie wnętrz, który jest obecnie niezwykle modny. Nic zaskakującego – to bardzo oryginalne rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach. Dlaczego warto zastosować go w swoich czterech kątach?

Dlaczego warto zastosować beton architektoniczny na ścianę?

Jest łatwo dostępny

Beton architektoniczny możesz zakupić zarówno w sklepach budowlanych (online lub offline), jak i u producenta. Na rynku istnieje zatem naprawdę wiele firm, u których możesz zamówić daną ilość i rodzaj betonu architektonicznego.

Jest elastyczny w dopasowaniu do pomieszczeń

Duży wybór zarówno wzorów jak i kolorów sprawia, że beton architektoniczny nada każdemu wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Ten materiał z łatwością dopasujesz do swojej kuchni, salonu, a nawet sypialni – ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Beton architektoniczny sprawdzi się również jako ozdoba elewacji.

Jest ponadprzeciętnie wytrzymały

Beton architektoniczny cechuje się niemałą wytrzymałością. Jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne oraz chemiczne. Docenisz to zwłaszcza po wielu intensywnych latach użytkowania, bo nawet po kilkunastu latach beton architektoniczny nie utraci swojego pierwotnego wyglądu.

Jest prosty w pielęgnacji

Kolejnym plusem tego materiału jest to, iż nie wymaga specjalnej pielęgnacji – nie musisz więc narażać się na dodatkowe koszty związane z kupnem preparatów czyszczących. Beton architektoniczny jest komfortowy w użytkowaniu oraz zmniejsza koszty eksploatacyjne na przestrzeni lat.

Jest banalny w montażu

Beton architektoniczny nie posiada zbrojenia stalowego. Dzięki temu jest stosunkowo lekki, co z kolei sprawia, że jego montaż nie wymaga wysiłku fizycznego.

Jest stosunkowo tanim rozwiązaniem dekoracyjnym

Beton architektoniczny nie zrujnuje Twojego portfela. Ostateczna cena zależy jednak od dystrybutora i producenta. Warto zrobić samodzielne porównanie kosztów.