Beton architektoniczny – w salonie, w kuchni, a może w… łazience?

 In Aktualności

Beton architektoniczny zdecydowanie wiedzie prym wśród nowoczesnych rozwiązań do domu na ścianę, a nawet na podłogi. W jakim pomieszczeniu jednak będzie pasował najbardziej? Podpowiadamy, gdzie i z czym go zestawić, by najmocniej uwydatnić jego walory.

Salon

Salon to chyba najpopularniejsze miejsce, w którym można zauważyć beton ozdobny. Jeśli zdecydujesz się go położyć zarówno na ścianę, jak i na podłogę, to w porządku. Natomiast jeżeli będzie pokrywać wyłącznie ściany, pamiętaj, by zestawić go z podłogą, która nie będzie się „gryźć”. Polecamy panele o intensywności barwy zbliżonej do tej odpowiadającej betonowi, czyli: jeśli stawiasz na jasny rodzaj betonu, wybierz szare lub beżowe panele również w jasnym odcieniu. Analogicznie – ciemny, wręcz siwy beton świetnie współgra z mahoniowymi panelami. Biorąc pod uwagę meble i dodatki, beton architektoniczny nie lubi przepychu – sam w sobie stanowi największą ozdobę. Połącz go ze skórzaną sofą, kominkiem (może być elektrycznym) i minimalistycznym oświetleniem.

Kuchnia

Kuchnia to serce domu, w którym odbywają się różne rozmowy przy dobrym jedzeniu lub kawie, więc byłoby idealnie, gdyby za pomocą betonu architektonicznego zachować w niej nieco swoistej przytulności. Mamy na to sposób: Nie kładź betonu architektonicznego na wszystkie ściany, tylko na połowę z nich – resztę pokryj równie modną cegłą w naturalnym kolorze. Jeśli chodzi o sam aneks, postaw na klasykę w postaci bieli – doskonale sprawdzi się ten wykonany na wysoki połysk. Nie zapomnij o roślinach! Zielone krzaczki znakomicie komponują się z surowością betonu. Czas na hodowanie własnej bazylii w doniczce!

Łazienka

Łazienka, choć zwykle najmniejsza, to tak naprawdę stwarza największe możliwości aranżacyjne – wszak mimo niewielu metrów trzeba sprawić, by się wyróżniała i była zauważalna. Doskonale w tym celu sprawdzi się zasada kontrastu, a konkretniej – połączenie betonu architektonicznego (ciemnego odcienia) z drewnem. Nieważne, czy postawisz na drewnianą szafkę pod umywalką czy na lustro – efekt będzie niesamowity. Drewniane meble to dla Ciebie za dużo? Postaw na dodatki w wikliny, np. kosze na kosmetyki.