Płyty z betonu architektonicznego – pomysł na nietuzinkowy pokój

Niegdyś płyty betonowe kojarzyły się z surowym, zimnym pomieszczeniem, w którym trudno o domowe ciepło. Dziś przeżywają prawdziwy rozkwit – są ochoczo wybierane do wykończenia wnętrz przez miłośników nowoczesnych i minimalistycznych kątów. Jesteś w tej grupie? Zobacz, dlaczego płyty betonowe na ścianę (i nie tylko!) to znakomite rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu.

Beton architektoniczny – rozwiązanie, którego poszukiwałeś od dawna

Zacznijmy od początku. Beton architektoniczny jest betonem wysokowytrzymałym HPC (High Performance Concrete), który jest jeszcze wzmacniany włóknami szklanymi zgodnie z technologią GRC (Glassfibre Reinforced Concrete). Może być projektowany jako porowy lub gładki, jednak zawsze z zachowaniem standardów estetyki – w końcu idealnie nadaje się do urządzania wnętrz. To ważne – jego istotą jest to, by po lub w trakcie jego wykorzystywania (np. podczas kładzenia na ścianę) nie musiał być dodatkowo „upiększany”, np. za pomocą farb.

Dostępne kolory płyt

kolory płyt z betonu architektonicznego

Dostępne rozmiary płyt

rozmiary płyt z betonu architektonicznego

Jakie są cechy naszych płyt betonowych na ścianę?

01.

Nasze płyty betonowe dekoracyjne produkowane są według własnej, ściśle opracowanej technologii.

02.

Płyty zbrojone są siatką polipropylenową (grubość ok. 20 mm), która zwiększa wytrzymałość betonu oraz umożliwia formatowanie, dzięki czemu płyty mają idealne wymiary, proste krawędzie i kąty – takie, jak chcesz.

03.

Płyty z betonu architektonicznego dostępne są w naszej ofercie w wariancie gładkim lub porowatym. Są surowe lub impregnowane środkiem hydrofobowym – przeznaczone do miejsc o podwyższonej wilgotności lub na zewnątrz.

04.

Nasze płyty betonowe można układać na styk lub w odstępach. Zaprojektowanych zostało kilka sposobów montażu – jak Ci wygodniej.

W jakim celu płyty betonowe są impregnowane?

Głównym celem impregnacji jest ograniczenie absorpcji wody przez beton, a to z kolei eliminuje powstawanie wilgotnych plam na elewacji, przewilgocenia murów, wykwitów soli i wapnia oraz wyłomów spowodowanych niszczącym działaniem mrozu. Impregnat służy głównie do zabezpieczania elewacji (fasad) i innych powierzchni pionowych lub silnie nachylonych przed przenikająca wilgocią (silny deszcz). Impregnat jest bezbarwny, chroni beton przed utratą kolorów, szybko daje efekt perlenia się wody.

Powiew industrialnego stylu w Twoim domu

salon ze ścianą z płytami z betonu architektonicznego

Najlepszy sposób na wykorzystanie materiału, jakim jest beton architektoniczny? Płyty na ścianę! Dzięki nim Twoje pomieszczenie będzie jedyne i niepowtarzalne. Spersonalizuj swoje wnętrze – postaw na beton architektoniczny. Cena tego produktu jest zależna od jego ilości. Zachęcamy w tym celu do kontaktu.

salon i przedpokój z betonem architektonicznym

Służymy pomocą w pełnym zakresie – od przygotowania projektu i doboru odpowiednich formatów, poprzez dostawę i montaż. Szukasz kompleksowej obsługi w tej dziedzinie? Zapraszamy do nas! Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową, a z chęcią udzielimy Ci wszelkich szczegółowych informacji.

Beton architektoniczny to rozwiązanie dla Ciebie

Przekonaj się o sile tych słów i wybierz najlepszy sposób na dekorację swojego domu!